pondělí 17. srpna 2015

Jihlava

Ahoj všichni!
Dnes tu mám další ohlédnutí dovolenkové - výletní... 
V červenci jsme podnikli jednodenní výlet do Jihlavy... Původní plán byl jasný - jedeme do zoo. Jenže co jsme vyjeli z domu, dojeli do Bystřice nad Pernštejnem, kde jsme vyzvedávali kamarády s dětmi (jeli jsme dvěma auty v osmi lidech :-)), nás provázel poměrně hustý déšť a ošklivo, pošmourno... Já frajerka v letních otevřených sandálkách (však podle radaru měla být mírná přeháňka hned ráno a pak už polojasno :-)) a v krátkém rukávu... Naštěstí klukům jsem přibalila i teplejší oblečení. No vzhledem k počasí jsem rychle na telefonu na internetu hledala alternativní plán... a našla - jihlavské podzemí - tam určitě pršet nebude že :-D. Takže jsme v Jihlavě zajeli rovnou na náměstí a vyrazili... nejprve do turistického centra, kde jsme získali cenné informace, poté na magistrát, kde jsme využili wc (paní v podatelně z nás byla zřejmě dost zmatená :-D, ale bylo to způsobeno nepochopením informací z turistického centra, jsme vpadli dovnitř jiným vchodem :-D). Nicméně po vyčurání všech účastníků :-D jsme pokračovali k vstupu do podzemí, kam jsme dorazili úplně krásně asi deset minut před začátkem prohlídky...

 Dole v podzemí to bylo zajímavé, užili si to zejména tatínkové (oba pracují v dole, takže si tam se slečnou průvodkyní domlouvali brigádu, že jim klidně prorazí zbývajících pár km chodeb, aby se jihlavské podzemí stalo tím největším v republice a trumflo to znojemské :-))


 Pak jsme se vydali ještě na věž...
 ...a užili si výhled na Jihlavu.
 A tady už jsme v zoo.
 Kluci si v poslední době strašně oblíbili surikaty, takže v každé zoo máme jasné favority, které musíme fotit :-)
 Stihli jsme komentované krmení žiraf...
 ...a užili si příjemnou procházku v pěkném prostředí...


 Na závěr si kluci užili hřiště a lanovku...Tak už znáte náš další prázdninový cíl a výlet :-). A co vy, byli jste už v jihlavské zoo? Líbí?

1 komentář:

  1. Jihlavská ZOO je odjakživa moje nejoblíbenější. Jezdili jsme tam s dětma a ted´ s vnoučaty.

    OdpovědětVymazat