pátek 18. prosince 2015

Stavebnicově :-)

Ahoj všichni!
Dnes překvapivě nemám příspěvek týkající se bezprostředně Vánoc, ale kluků a jejich zábavy...
Jako jeden z dárků jsem pro ně měla dřevěné kostky - nenabarvenou alternativu Montessori pomůcek růžová věž a hnědé schody - u nás teda obojí v přírodním dřevě... kupovala jsem už dávno na fleru a plánovala pod stromeček.. Nicméně mi to přišlo vhodné jim dát dříve, aby toho neměli tak strašně moc pod stromkem a navíc si s nimi mohou vyhrát už teď :-). A vyhrají...
Ke kostkám si hned přidali dílky hry Jenga a další propriety a pustili se do hry...
 Každý výtvor je nutno vyfotit - i spolu s tvůrci. Filípkova "outfitu" si nevšímejte, do pyžama ho oblékal tatínek a s přiřazením vhodného spodku a vršku si hlavu nelámal :-)
 Věž (tu mají kluci 2x), schody, jenga kostky a k tomu auto vyrobené Filípkem ze stavebnice...
 Protože jim materiál nestačil, neváhali a do obýváku si dotáhli ještě krabici dřevěných kostek - pak teprve vypuklo to správné stavění.
 A toto si postavil Filípek dopoledne, zatímco já s Lukášem byla ve škole - Fíďa je doma s nachlazením a kašlem.
Teď večer kostky okupoval pro změnu Lukášek a v pokojíčku je napasovával do skříňky. Na dotaz, jestli je tam uklízí (bylo to víceméně na místo, které jsme jim určili :-)), mi odpověděl, že ne, že tam staví Filípkovi hrad pro princeznu Sofii (to je aktuálně Filípkova dost oblíbená pohádková postava - kdo to je se mě neptejte, já se v tom příliš neorientuju :-)). Takže pokud podobný úspěch budou mít i dárky, které nakonec opravdu přinese až Ježíšek, tak to budou krásné Vánoce plné radosti a splněných přání :-).
Mějte krásné a pohodové dny, užijte si poslední adventní víkend.

4 komentáře:

 1. Milá Petruško, kluci rostou a podle fotek vidím, že je to správná dvojka. Přeji vám krásné Vánoce v pohodě a klidu a v novém roce hodně štěstí, zdraví a jen samou radost
  z Filípka a Lukáška. Mějte se vespolek hezky
  Iva

  OdpovědětVymazat
 2. Milá Petro,krásné Vánoce,bohatého Ježíška a hodně zdraví do Nového roku.Marie

  OdpovědětVymazat
 3. That's awesome toy for children, glad so many people seem to love this best toys for 7 year old boys ! Thank you! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Hi, You have a Amazing toys for Kids. here is the Best Website for Purchasing best educational toys for babies. Thanks for the Sharing this article.

  OdpovědětVymazat