pátek 7. listopadu 2014

Ohlédnutí za halloweenem :-)

Ahoj všichni!
Koukám, že už jsou to téměř na den přesně dva měsíce, co jsem si naposledy udělala čas a přidala článek na blog. Pravdou je, že nástup do školky, školy a práce (byť na půlúvazek) je kombinace vražedná a nestíhací... Nicméně jsem potřebovala i malinko odfouknutí od toho virtuálního světa, takže jsem se odmlčela. Teď už se ten pracovně-studijní kolotoč na chvíli snad stabilizuje (pokud mě nepotká podobná radostná událost, jako bylo v předchozích dvou týdnech odpolední suplování v družině, kdy jsem chodila domů nejdříve kolem páté odpoledne a to jsem pak nestíhala opravdu vůbec nic:-)). Kluci se v nových rolích (Fíďa coby školkáček, Lukášek ve školní premiéře) poměrně dobře zaklimatizovali, Filípek baví celou školku, paní učitelka mě takřka denně při obědě (potkáváme se ve školní jídelně, ona má odpoledne ještě menší úvazek coby vychovatelka v družině) líčí jeho povedené kousky a hlášky, už si na něj chtějí pořizovat sešitek, kam by si jeho výkony poznamenávali:-D. Lukášek nosí jedničky a obecně ho to ve škole docela baví (krom ranního vstávání teda). A aby bylo hlášení kompletní, já už si docela zvykla na ranní kolotoč vypravování se, sžila se se svou svěřenkyní a až na výjimky nám to spolu docela jde :-).
Tolik tedy aktuality od nás a teď už se vracím zpět k tématu z nadpisu dnešního článku.
Po loňském úspěchu halloweenské strašidelné oslavy jsme se rozhodli, že ji zopakujeme. Letos jsme tedy nedělali Fíďovi oslavu narozenin s kamarády na začátku října, kdy ty narozeniny oslavil, ale nechali to na konec měsíce, stejně tak jsme pořešili Lukáška se svátkem v půlce měsíce. No a minulý víkend vypukla strašidelnost strašidelná. Přípravy jsme si opět užili všichni, s kluky jsme vyráběli dekorace po kouscích celý měsíc dopředu...
Fotek je hodně, ale raději vám to naservíruji všechno v jednom článku, ať je to pěkně pohromadě...
Takže chystáme, vyrábíme...
Duchy z papírových talířů: Obludy z kávových filtrů pomocí rozpíjení fixů:

 Přilepujeme oči...
 ...na pavouky z otisků ruček:
 Zdobíme knihovnu - na spodní skla jsem klukům nalepila tabulovou folii, takže si tam můžou malovat křídama:

 Na dveřích se nám vylíhli pavouci:
 A na lustru duchové:
 Velký pavouk z balonku:
 A už k občerstvení, oslava se konala v odpoledních hodinách, takže po obědě... Hlavním chodem na slano bylo torzo lidské postavy :-D - v podstatě bufet pomazánek, chuťovek,... doplněno domácími minirohlíčky:
 A další pohoštění:
 Prsty sklidily úspěch už loni a letos nesměly chybět:
 Dort v designu duchařském :-) - rychlovka, piškotový korpus, máslový nastavovaný krém, domácí rybízová marmeláda a falešný marcipán ze sušeného mléka...
 Mandarinkové dýně jsme malovali s Lukáškem:
 Něco málo pro panskou část návštěv - pečená kančí žebra:
 Výzdobu dotahovali kostlivci oběšení na větvi:-)
 A tady námi vyrobení duchové:
 Vyzdobená knihovna:
 A tady už děti užívající si řádění - nejprve vtrhli do ložnice, kde otestovali postel coby skákací hrad:
 A pak se rozdováděli v pokojíčku... Celkem se nám tu sešlo 14 dětí ve věku 2-9let:-)
 Tady starší sestra jedné Lukáškovy spolužačky posloužila jako chůva v akci a dětem připravila pár her s balonky:
 Tady jsem měla připravenou já - děti si vyrobily mašličku (motýlka), pak jsme zavázali oči a měli ji umístit kostlivci co nejblíže na krk.. foceno až po skončení hry:-)
 Pudink alá Frankentstein:-)
 Výzdoba nechyběla ani v koupelně....
 Lukášek toužil pózovat s vyrobenou mumií, tak ještě i v pyžamu:-):
 Toto pohoštění pro děti dovezla mamka - duchové z marsmallow bonbonů:
 A ještě část cukroví od nás - duchové...
 ...a lebky z lineckého
 A takto to vypadalo po skončení akce - domeček nicméně zvládl pojmout 30 lidí a všichni jsme se dobře a pohodlně vešli a dobře bavili:-)
Takže za rok nás zcela jistě čeká pokračování, již potřetí :-)

11 komentářů:

 1. To jsou úžasné výtvory a nádherné nápady!!! Moc se mi líbí duchové z talířů, marshmalow bonbony...mandarinkové dýně...všechno! Super nápad.

  OdpovědětVymazat
 2. No pááni ... z pavouků na dveřích by mě asi kleplo ..... ale jinak fakt naprosto supr!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Parádní oslava.Marie

  OdpovědětVymazat
 4. To je nádhera! Moc krásná párty. Vzpomínám, když já jsem dělala strašidláckou párty a do jednoho nevelkého pokoje se nás vešlo 13 a opulentní pohoštění :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak vidím, že v Pucíkově je vše v pořádku a ani pracovní a studijní nasazení ti nebrání v tom, aby si kluci užívali a měli na co vzpomínat.
  Moc zdravím Peti, Helena

  OdpovědětVymazat
 6. Peti, z toho kolotoče jsem byla vyvedená z míry i já :-)))a oslovu jste teda měli!! Líbí se mi ta tabule na skříni!!! Super nápad :-)))

  OdpovědětVymazat
 7. Peťule smekám, já bych tolik dětí asi neustála. Zdravím a přeji pohodový advent. Občerstvení na 1***.

  OdpovědětVymazat
 8. AHOJ PETRO,PŘEJI CELÉ RODINĚ ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE A KLUKŮM MOC A MOC DÁREČKŮ.MARUŠKA

  OdpovědětVymazat
 9. Peťko, tuhle halloweenskou oslavu jsem u vás obdivovala už loni, moc se mi ta akce líbila a je fajn, že jste ji letos zopakovali. :-) Ani nestačím zírat, jaké originální nápady na výzdobu a pohoštění máte, je to nádhera a věřím, že jste si oslavu moc užili, dětem se to muselo moc líbit. :-) Co už je mén příjemné je pak ten úklid v kuchyni, to sis asi dala viď... :-D
  Taky koukám, jak to hrozně letí, Fíďa už je ve školce a to byl před chvilkou ještě miminko, to snad není možné... Ať se klukům a i celé vaší rodině v novém roce daří! :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Milá Petro,
  chci také popřát všechno nejlepší do nového roku, hlavně zdraví a radosti z kluků. Já už teď také zažívám radost z kluků (dcera má dva, Matyáška 2roky a 8 měsíců a Damiánka, ten se narodil 12.9.2014). Vždy jsem se ráda chodila dívat na Tvůj blog, ale teď už je tam Tvůj poslední příspěvek 3 měsíce. Já vím, že když máš malé kluky a už chodíš do zaměstnání, že Ti času nevybývá, ale jsem pokaždé zklamaná, že tam "zase nic nemáš".
  S pozdravem a přáním pěkného den Jana Š. Ať se vám všem doma daří.

  OdpovědětVymazat
 11. Doporučuji http://albafos.blog.cz

  OdpovědětVymazat